• شماره تماس

    02188822422 - 02188827865

  • آدرس

    تهران، 7 تیر، ابتدای قائم مقام فراهانی کوچه یکم پلاک 9 طبقه همکف

مشاهده سوالات حقوقی با برچسب " حبس "

سوال

با سلام من 6 ماه است که عقد کرده ام خانمم بعد از دو ماه سر ناسازگاری گذاشته قهر کرده و مهریه و نفقه اش را مطالبه کرده آیا من میتوانم دادخواست تمکین کنم و اگر تمکین نکرد با توجه به حق حبس ایشان به دلیل دوشیزه بودن ، آیا دادگاه به من حق ازدواج مجدد میدهد یا نه یا اینکه بنده تا آخر عمر نمیتوانم ازدواج کنم تا مهریه ایشان را بطورکامل پرداخت کنم؟ آیا تمکین عام در مورد ایشان مصداق پیدا میکند؟ آیا نقفه ایشان را تا آخر عمر باید بدهم در شرایطی که ایشان تمکینی نمیکند؟ آیا نفقه به کسیکه هیچ تمکینی نمیکند و از حق حبس استفاده میکند تعلق میگیرد؟ در رای وحدت رویه 716 خواندم که با توجه به تمکین نکردن زوجه دادگاه رای به ازدواج مجدد زوج را صادر نموده و متعاقبا به زوجه نیز اجازه دعوی طلاق داده نشده چون تمکین نکرده است، با استناد به این رای آیا میتوان چنین استنباط کرد که تمکین برای زوجه صادر گردد ؟ بطورکلی من با چنین معضلی که کلاهبرداری در آن کاملا مشهود است چه باید بکنم با تشکر فراوان

پاسخ

با سلام بله شما می توانید با معرفی منزلی در شان ایشان دادخواست تمکین مطرح کنید ولی درصورت استفاده ی زوجه از حق حبس ...

مشاهده پاسخ کامل


سوال

با سلام واحترام اینجانب کارمند یکی از ادارات دولتی می باشم که در سال 90 مورخ 24/7/90به اتهام ناحق معاونت در شهادت کذب که شخصی به نفع پدرم در محضر خانه شهادت می دهد که مشخصی به نام آقای مثلا X پدر مرا کتک زده و پای او را شکسته و بعد از اطلاع آقای(( x متهم و طرف دعوی پدرم )) با تهدید وی، حرف خود را در محضر دادگاه پس گرفته و برعکس برعلیه من وپدرم که او را مجبور کرده ایم و شهادت خلاف می دهد و قاضی بدون تحقیق در مورد اثبات ادعای وی ما را به به 3 ماه و 1 روز محکوم که ما مدت 2 ماه و16روز آنرا حبس و بعد آزاد شدیم (( اصل دعوا شکایت پدرم تحت عنوان کتک کاری و ضرب و جرح علیه متهم آقای x و بر گشتن شاهد پدم از شهادت خود به نفع متهم آقای x و استفاده بر عیه من و پدرم )) سوال 1- مدت فوق و اتهام مطرح شده جزء محکومیت موثر کیفری می باشد یا نه 2- اتهام مطرح شده و مدت فوق شامل مرور زمان می شود یا نه ومدت آن چقدر و از چه تاریخ 3- مراتب محکومیت چه زمانی از پیشینه کیفری پاک و خذف می گردد به چه مدت 4- چون مستخدم پیمانی می باشم ودارم به مستخدم رسمی تبدیل وضعیت می شوم آیا در گزینش و روند تبدیل وضعیتم اثر می گذارد یا نه 5- آیا اتهام مورده و مدت حبس شامل محرومیت از حقوق اجتمایی بنده می شود یا نه 6- لطفا مواد قانونی آنرا ذکر و بنده را راهنمایی کامل کنید متشکرم

پاسخ

با سلام به سئوالات شما به ترتیب به شرح زیر پاسخ داده شده است : 1- خیر چراکه محکومیت به حبس از یک سال به بالا در جرائم عمدی ( البته برای بار اول) محکومیت موثر کیفری می باشد. ( ماده 62 مکرر قانون مجازات اسلامی ) 2-مرور زمان کیفری عبارتست از ...

مشاهده پاسخ کامل