• شماره تماس

    02188822422 - 02188827865

  • آدرس

    تهران، 7 تیر، ابتدای قائم مقام فراهانی کوچه یکم پلاک 9 طبقه همکف

مشاهده سوالات حقوقی با برچسب " پیشینه "

سوال

سلام من طراح سایت هستم و برای یکی از مشتریان سایت DIGIkalashop.com را چند ماه پیش خریداری و طراحی و تحویل داده ام امروز از شرکت دیجی کالا تماس و اعلام کردند با توجه به شباهت اسمی شما باید سایت را ببندید من عرض کردم من این سایت را با توجه به نام ان که فروشگاه کلای دیجیتال است انتخاب و هیچ استفاده از از لوگو یا علائم تجاری شما و هر شرکت دیگیری در سایت نکرده ام . ایشان گفتند من از دفتر حقوقی تماس گرفته و با توجه به شباهت نام سایت اگر شما اقدام به توقف فعالیت نکنید از طریق مراجع قضایی اقدام میکنیم .با توجه به اینکه مشتری که من سایت را برایش طراحی کرده ام مسئول اتحادیه و دارای مجوز فعالیت در این عرصه است آیا دی جی کالا میتواند سایت که دامنه دات کام دارد را بندد؟ راهنمایی فرمایید که چه کاری میتواند بکند و من چه کاری میتوانم از نظر قانونی انجام دهم .ممنونم

پاسخ

باید عرض کنم به جهت تازگی موضوع و نبود وحدت رویه در محاکم قضایی بیشتر به صورت تئوری و قانون حاکم پاسخ سوال را خواهم داد. 1. سایبر اسکاتینگ (cybersqutting) عبارت است از اینکه شخصی با استفاده از نام ...

مشاهده پاسخ کامل


سوال

با سلام واحترام اینجانب کارمند یکی از ادارات دولتی می باشم که در سال 90 مورخ 24/7/90به اتهام ناحق معاونت در شهادت کذب که شخصی به نفع پدرم در محضر خانه شهادت می دهد که مشخصی به نام آقای مثلا X پدر مرا کتک زده و پای او را شکسته و بعد از اطلاع آقای(( x متهم و طرف دعوی پدرم )) با تهدید وی، حرف خود را در محضر دادگاه پس گرفته و برعکس برعلیه من وپدرم که او را مجبور کرده ایم و شهادت خلاف می دهد و قاضی بدون تحقیق در مورد اثبات ادعای وی ما را به به 3 ماه و 1 روز محکوم که ما مدت 2 ماه و16روز آنرا حبس و بعد آزاد شدیم (( اصل دعوا شکایت پدرم تحت عنوان کتک کاری و ضرب و جرح علیه متهم آقای x و بر گشتن شاهد پدم از شهادت خود به نفع متهم آقای x و استفاده بر عیه من و پدرم )) سوال 1- مدت فوق و اتهام مطرح شده جزء محکومیت موثر کیفری می باشد یا نه 2- اتهام مطرح شده و مدت فوق شامل مرور زمان می شود یا نه ومدت آن چقدر و از چه تاریخ 3- مراتب محکومیت چه زمانی از پیشینه کیفری پاک و خذف می گردد به چه مدت 4- چون مستخدم پیمانی می باشم ودارم به مستخدم رسمی تبدیل وضعیت می شوم آیا در گزینش و روند تبدیل وضعیتم اثر می گذارد یا نه 5- آیا اتهام مورده و مدت حبس شامل محرومیت از حقوق اجتمایی بنده می شود یا نه 6- لطفا مواد قانونی آنرا ذکر و بنده را راهنمایی کامل کنید متشکرم

پاسخ

با سلام به سئوالات شما به ترتیب به شرح زیر پاسخ داده شده است : 1- خیر چراکه محکومیت به حبس از یک سال به بالا در جرائم عمدی ( البته برای بار اول) محکومیت موثر کیفری می باشد. ( ماده 62 مکرر قانون مجازات اسلامی ) 2-مرور زمان کیفری عبارتست از ...

مشاهده پاسخ کامل