جستجو
  وكالت آن لاين ( آنلاين ) | وکیل | سایت وکیل | وکالت | سایت وکالت | وب سایت وکیل | وکیل دادگستری | وکیل با سابقه |دفتر وکالت | مشاوره حقوقی | مشاوره آنلاین حقوقی | مشاوره تلفنی با وکیل | مشاوره تلفنی حقوقی | مشاوره با وکیل | قبول کلیه دعاوی حقوی | بانک قوانین ایران | فروشگاه کتاب نرم افزار حقوقی
کتاب ها
جملات مفید حقوقی
آیا می دانید؟طبق تبصره ماده 336 قانون مدنی،چنانچه زوجه کارهایی که شرعا به عهده وی نبوده و عرفا برای آن کار اجرت المثل باشد به دستور زوج وبا عدم قصد تبرع و برای دادگاه نیز ثابت شود دادگاه اجرت المثل کارهای انجام داده را محاسبه و به پرداخت آن حکم می نماید.
جهت ملاقات با تعیین وقت قبلی
تهران، 7 تیر، ابتدای قائم مقام فراهانی کوچه یکم پلاک 9 طبقه همکف دفتر حقوقی پورطهماسبی فرد و همکاران تلفن : 02188822422 فکس : 02188827865 از ساعت 17 تا 19 روزهای زوج dat.datis@gmail.com hassanmohseni@hotmail.com
 
سوالات حقوقي كاربران
  جستجو بر اساس كلمه جستجو بر اساس كد پيگيري

جهت ارسال سوال باید عضو سایت باشید . برای عضویت اینجا ‏را کلیک کنید.‏
پاسخ دهی به سوال شما منوط به پرداخت مبلغی بین 5 تا 15 هزار تومان می باشد. که این مبلغ بر اساس حجم سوال شما محاسبه و اعلام میگردد.
جهت شارژ حساب خود اینجا ‏را کلیک کنید.‏

نام كاربري :
كلمه عبور :
عضویت | كلمه عبور را فراموش كرده ايد؟

سوال : باسلام مرابایک خانوم به جرم رابطه نامشروع گرفتن(هردومتاهل)من بابرادرخانوم دوستم البته خانوم باشوهرش مشکل قدیمی به خاطرخونه ای که به اسم خانومه داشتن رابطه ماهم فقط رابطه کاری بوده من فروشنده لوازم ارایشی وایشون ارایشگرندوبرای گرفتن وسایل به منزل ماامدن ولی متاسفانه خانومم خونه نبودوشوهرایشون به دنبال فرصتی که بتونندخونه راازچنگ خانم دربیارندشوهرشون دردادگاه اظهار کردن که توی خونه میکروفن گذاشتن ومن اس ام اس دادم وایشون تعقیبش کردن خانم هم دردادگاه اظهارداشتن که وقتی ایشون ایفون رازدن اصلااطلاع نداشتن که ازپله هارفتم بالاحالاهرکدام باوثیقه2میلیونی ازادیم ایادراین شرایط گرفتن وکیل ضروریه؟چه شرایط ومجازاتی داره؟باتشکر
پاسخ : احتراما مقصود از رابطۀ نامشروع رابطه میان زن و مرد نا محرم است در حالی که میان آن ها ارتباط زوجیت وجود ندارد یا اصطلاحا میان آن دو علقه زوجیت وجود نداشته باشد. مجازات این رابطه تا 99 ضربه شلاق است این رابطه در صورتی مشمول عنوان مجرمانه رابطه نامشروع امی شود که آن دو مرتکب زنا نشده باشند که اگر این گونه باشد اتهام آنان زنا خواهد بود به هر حال اگر احراز بشود که میان شما چنین رابطه ای باشد و فرقی هم ندارد که این رابطه در چه سطحی باشد ممکن است به مجازات مذکور محکوم شوید بنا بر این نخستین کاری که باید انجام دهید این است که با یک وکیل مشورت کنید و در صدد رفع سوء تفاهم ایجاد شده باشید با این حال اگر چه این جرم از جرائم قابل گذشت نیست ولی اگر بتوانید رضایت شاکی را جلب کنید ممکن است در نظر قاضی موثر شود موفق باشید دفتر حقوقی داتیستان تلفن 88822422 روزهای زوج ساعت 5 تا 7 [ 1390-11-25 ]  لینک ثابت
برچسب ها : دادگاه , جرم , زنا , وثیقه , شلاق , رابطه نامشروع , جرائم قابل گذشت
سوال :
پاسخ :  [ 1390-07-13 ]  لینک ثابت
سوال : سلام پزشک زندان هستم. یک بیمار زندانی و معتاد تزریقی که معمولا در کشاله ران تزریق می کنند در سال 85 داشتم که ادعا میکرد بدلیل داروهای تجویزی من دچار نکروز و خرابی سر استخوانهای ران شده است. در دو جلسه کمیسیون های پزشکی قانونی متخصصین مختلف نظر دادند که با توجه به فاصله کم بین مدت مصرف داروی ایشان در زندان و ایجاد علایم ، ارتباط مصرف داروهای تجویزی اینجانب با ایجاد علایم بیماری غیر محتمل به نظر میرسد و بیشتر بدلیل عفونتهای قبلی لگنی و مصرف داروهای قبلی و ناخالصی های مواد مخدر تزریقی بوده و در کمیسیون تجدیدنظر پزشکی قانونی نیز رای کمیسیون بدوی مجددا تایید شد. ولی قاضی دادگاه کیفری حکم به محکومیت من داده است. چه راه حل و راهنمایی میتوانید بفرمائید. در صورت نیاز ایمیلی بفرمائید تا نظرات کمیسیون ها را بصورت پیوست ارسال کنم. متشکرم
پاسخ : بسم الله . آقای دکتر سلام علیکم در خصوص پرسش جنابعالی به نظر می رسد با توجه به تخصصی و حرفه ای بودن طبابت و این که دادگاه از پیش خود نمی تواند شخصی را مسئول بداند و نیازمند نظر کمیسیون است و نظر این کمیسیون برای دادگاه قاطع است، بسیار بعید می نماید که دادگاه خلاف نظر کمیسیون تخصصی رای صادر کند مگر به سه جهت : 1) اقرار شما در پذیرش ادعای شاکی؛ 2) اثبات تعهد شما به ایشان دایر بر این که از تجویز این دارو هر نتیجه ای حاصل شود شما مسئول باشید؛ امری که ترمینولوژی تخصصی حقوق به «تعهد به نتیجه» معروف است یعنی جناب عالی نتیجۀ عدم بروز مشکل یا بهبودی را برای بیمار تضمین کرده باشید و سرانجام 3) این که کمیسیون بیماری شاکی را احتمالا معلول داروی تجویزی شما اعلام کند به گونه ای که احتمال بروز بیماری با تجویز شما معقول و متعارف باشد. در این صورت پزشک به نسبت دخالت درجۀ احتمال مسئولیت، مسئول شناخته می شود. به هر روی، تا کنون پرونده های پزشکی که اینجانب از آن اطلاع دارم چنین قابلیتی نداشته اند که مورد دوم و سوم در آن محقق شود از این رو اصولا باید به نقض رای در دادگاه تجدیدنظر خوش بین باشید. توصیه می شود یا در این زمینه از خدمات وکیل دادگستری استفاده کنید یا این که لوایح تجدیدنظرخواهی شما را وکیل دادگستری تنظیم کند. موفق باشید [ 1390-04-09 ]  لینک ثابت
برچسب ها : کمیسیون تجدید نظر , تجدید نظر , اقرار
سوال : سلام کارمند هستم و شکایتی از اداره متبوع در جهت اصلاح حکم کارگزینی به دیوان عدالت اداری فرستادم. رای دیوان در مورخ 21/3/90 صادر شده ولی وقتی تلفنی از دیوان پیگیر رای شدم گفتند رای پنجاه روز دیگر برای شما ارسال می شود ولی به نظر میرسد به اداره من اعلام شده. دلیل آنرا نمی فهمم که چرا من پنجاه روز بعد باید از حکم مطلع شوم؟ به نفع من است یا نه؟ ممنون
پاسخ : بسم الله سلام علیکم در مورد سوال شما باید به عرض برسانم مطابق قانون رای باید به شما ابلاغ شود و فرایند ابلاغ در نظام قضایی ما با توجه به دوری یا نزدیکی محل اقامت طرفین دادرسی حدودا 15 تا 54 روز طول می کشد و موضوع شما نیز از این بعد جغرافیایی و نیز کثرت کارها مصون نیست؛ به بیان دیگر، برای این که به شما ابلاغ شود ، تقریبا 1 ماه و اندی طول می کشد تا به دست شما برسد چون روش ابلاغ در قوۀ قضایی تابع مقررات پست سفارشی و غیره نیست. در حقیقت دفتر شعبه به طور تقریبی چنین مدتی را برای شما تخمین زده است. بر این اساس، به هیچ وجه جای نگرانی نیست و حتی ممکن است زودتر این کار انجام شود. اما در مورد اداره به نظر می رسد نماینده حقوقی آن اداره زودتر به دفتر شعبه رفته و نسخه ای از رای را گرفته است بر این اساس اگر مطمئن هستید که به اداره ابلاغ شده و شماره ثبت دبیرخانۀ آن را دارید می توانید بدون این که منتظر ابلاغ به خود بمانید از ادارۀ متبوعه تقاضای اجرای آن را بکنید، اگر رای به نفع شما باشد. اگر به دیوان مراجعه کنید بر اساس عرف مرسوم رای را حضورا به شما ابلاغ نمی کنند و فقط ممکن است نسخۀ تصدیق نشده ای از آن به شما بدهند، مگر آن که هنوز برای شما ارسال نکرده باشند که در این صورت شما می توانید تقاضا کنید در دفتر شعبه به شما ابلاغ شود موفق باشید د.ح.م [ 1390-04-07 ]  لینک ثابت
برچسب ها : دیوان عدالت اداری , حکم کارگزینی
  انتخاب صفحه
 
صفحه تلگرام دکترمحسنی
صفحه اصلي
دانشگاه و دروس
اخبار
حقوق تطبیقی
مقالات و پژوهش ها
کتاب ها
تک نوشته ها
رویۀ قضایی
آراءوحدت رویه
قوانین
قوانین و مقررات و طرح ها و لوایح مربوط به وکالت دادگستری
سوالات حقوقي كاربران