• شماره تماس

    02188822422 - 02188827865

  • آدرس

    تهران، 7 تیر، ابتدای قائم مقام فراهانی کوچه یکم پلاک 9 طبقه همکف

مشاوره حقوقی با وکیل

1سوال

سلام. من به همسرم در سال گذشته وکالت بلاعذل طلاق دادم و ایشان در همان سال از آن استفاده نمود و به حکم دادگاه عین طلاق را در دفترخانه ای به ثبت رسانید . در زمان عده ایشان رجوع نمودند و رجوع ایشان در شناسنامه و سند ازدواج اولیه به ثبت رسید . از ایشان تقاضا کردم که از وکیل بودن خود استعفاء دهد تا وکالت طلاق مذکور باطل شود لکن ابشان سرباز میزند . سوال / آیا این وکالت طلاق در شرایطی که از آن یکبار استفاده شده است مجددا قابل استفاده است؟ حکم مر قانون چیست؟ چگونه میتوان آنرا باطل کرد ؟

2پاسخ

با سلام به نظر میرسد با توجه به اینکه زوجه یک بار از وکالت استفاده کرده و صیغه طلاق نیز جاری گردیده است به استناد ماده683 ق مدنی، عقد وکالت، بعد از این که متعلقش انجام شود از بین میرود .دیگر همسرتان حق استفاده ندارند. برای ابطال به محضرمراجعه و اظهار نامه مبنی بر انجام مورد وکالت و ابطال آن برای زوجه ارسال نمایید و اگر لازم شد طرح دعوی ابطال وکالتنامه مطرح نمایید. ...

مشاهده کلیه سوالات مرتبط با مشاوره حقوقی با وکیل با کد رهگیری 88232436